Wraz z końcem roku kalendarzowego nasza Fundacja zakończyła realizację projektu „Żyj z sensem”, który był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.
Uczestniczyło w nim 165 małopolskich szkół, przeszkoliliśmy 374 wychowawców i nauczycieli, oraz spotkaliśmy się z setką zaangażowanych rodziców. A wszystko to w celu wskazania logoprofilaktyki jako odpowiedzi na trudności, z którymi mierzy się dzisiejsza młodzież. Obserwujemy bowiem rozpowszechnianie się takich zaburzeń zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jak: zaburzenia depresyjne, emocjonalne czy zaburzenia zachowania. Za nimi jednak wciąż widzimy tych, którzy są dla nas niezwykle ważni.
Program “Żyj z sensem” motywuje uczestników do szukania odpowiedzi na pytanie “kim jestem?”, umożliwia odkrycie swojego potencjału oraz wypracowuje patrzenie na kryzysy i trudności, nie tylko w perspektywie zagrożeń, ale i szans które ze sobą niosą. Daje możliwość do rozmowy na temat istotnych dla ludzi wartości. Jest spotkaniem.
Projekt już się zakończył, ale powstały w jego trakcie program dopiero rozpościera swoje skrzydła. Jesteście ciekawi, co mówią o nim wychowawcy, którzy mieli szansę na nim pracować? Oto ich opinie:
„Niezwykle wartościowy program pokazujący młodym ludziom jak dobrze przeżyć życie, a nauczycielom jak rozmawiać z uczniami na trudne tematy, które będą bardziej uchwytne i możliwe do przełożenia na prosty dziecięcy język”
„W dobie obecnych czasów, pogoni za życiem, sytuacji psychofizycznej uczniów, a w szczególności dużego przebodźcowania myślę, że warto tworzyć takie scenariusze, które pozwolą młodemu pokoleniu choć na chwile się zatrzymać i pomyśleć nad swoim istnieniem i sensem w życiu”