
Opis programu
Każdy z nas ma swoją historię życia i relacje, które tworzy. Każdy z nas ma określoną konstrukcję psychofizyczną i każdy z nas może odkryć siebie i tylko w sobie podjąć decyzję, co z tym odkryciem zrobi.
Proponujemy warsztat, w czasie którego za pomocą różnorodnych ćwiczeń, uczestnicy poznają, zintegrują i odkryją siebie na nowo.
Chcemy, żeby ten program był czymś więcej niż tylko warsztatem nabywania określonych umiejętności, bo uważamy, że szczególnie w dzisiejszych czasach, to nie wystarczy. Oprócz wiedzy i umiejętności pomagających w rozwoju osobistym, ważne jest nauczyć się dokonywać wyborów uwzględniających szeroko rozumiane dobro swoje i innych. Chcemy, aby treści tego warsztatu rozwijały świadomość
i otwierały na zmianę. Ważne jest dla nas, aby to sami uczestnicy decydowali, kiedy i w jakim zakresie chcą tego dokonać. Efektem tego warsztatu będzie większa świadomość i akceptacja samych siebie, bardziej efektywne wykorzystanie swojego potencjału oraz lepsze relacje osobiste i zawodowe.
Po co?
- większa świadomość siebie: zasobów i deficytów, mocnych i słabych stron,
- umiejętność zarządzania sobą,
- nauka sposobów motywowania siebie do działania,
- odkrywanie i budowanie szczęścia w życiu osobistym,
- podniesienie jakości przeżywanych relacji rodzinnych i zawodowych,
- poprawienie komunikacji i współpracy w zespole,
- podniesienie kompetencji zawodowych,
JAK?
- indywidualna praca na podstawie przygotowanych materiałów,
- diagnoza potencjału i obszarów do pracy,
- praca warsztatowa (ćwiczenia indywidualne i grupowe),
- zajęcia interaktywne,
- wykorzystywanie narzędzi z zakresów: samorealizacji, inteligencji emocjonalnej, asertywności, komunikacji interpersonalnej, porozumienia bez przemocy i innych.
CZAS:
Wariant 1 (stacjonarnie): Warsztat jednodniowy: około 7 godzin zegarowych z przerwą obiadową (30 min) i przerwami kawowymi (3 przerwy po 15 minut).
Wariant 2 (online): dwa mitingi po 4h każdy, uwzględniając czas przerwy kawowej
KTO:
mgr Małgorzata Bechler – pedagog, trener programów z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży oraz warsztatów z zakresu rozwoju osobistego, spiker medialny, czynny nauczyciel oraz edukator płodności. Ukończyła Akademię Pedagogiczną w Krakowie, a równolegle uzyskała kompetencje jako instruktor Creighton Model System – metody służącej do oceny i diagnostyki płodności. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań edukacyjnych i szkoleń o szerokiej tematyce: od szkoleń dla rad pedagogicznych, po spotkania edukacyjne dla dorosłych, rodziców, animatorów, liderów
i reprezentantów różnych grup zawodowych. Aktywnie od wielu lat prowadzi warsztaty profilaktyczne
w szkołach, spotkania i warsztaty psychoedukacyjne oraz konsultacje indywidualne dla kobiet i par
z zakresu metod rozpoznawania płodności. Prywatnie żona i mama piątki dzieci: dwóch córek i trójki aniołków. W czasie wolnym interesuje się człowiekiem, zdrowym stylem życia i smacznym jedzeniem.
mgr inż. Michał Czerwiński – psychopedagog, mediator, terapeuta, trener. Ukończył Politechnikę Warszawską oraz Akademię Humanistyczną w Łodzi na kierunku psychopedagogika i Coaching oraz mediacje pojednawcze na UKSW. Prowadził zajęcia ze studentami z zakresu komunikacji interpersonalnej. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy z parami jako mediator oraz indywidualnej pracy terapeutycznej. Realizuje i prowadzi różne programy profilaktyczne oraz warsztaty psychoedukacyjne. Z zamiłowania żeglarz i ratownik.
CENA:
– 250 zł/osobę (w cenie materiały dla uczestników – drukowane)
Każdy z uczestników otrzymuje komplet materiałów/konspekt, w których oprócz materiałów szkoleniowych znajdują się ćwiczenia do pracy osobistej.
Miejsce:
Willa PTTK Zosia, Złota Góra 4 32-047 Ojców
Termin
31 maja 2025 r. w godzinach 9:00 -16:00
ZAPRASZAMY !!!
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą mailową: tel. 607 922 313 | e-mail: biuro@pomost.infoFUNDACJA POMOST ul. Anieli Krzywoń 4/77, 01-391 Warszawa KRS 0000685874